Nie wierzcie bliźniaczkom (1998) The Parent Trap

Udostępnij post

2 godz. 3 min.

reżyseria: Nancy Meyers

scenariusz: David SwiftNancy Meyers

gatunek: Familijny, Komedia

produkcja: USA

Film poleciła nam nasza Gabi, która widziała jego fragment z koleżankami. Fabułę znamy z uroczego audiobooka „Mania czy Ania”, w którym powieść Ericha Kästnera czyta Piotr Frączewski. Oglądając zauważaliśmy różnice w narracji, ale podstawowy pomysł znów nas bawił i ekscytował.

Na letnim obozie przypadkiem spotykają się rozdzielone przed laty bliźniaczki, z których jedna żyje z mamą, a druga z tatą. Dalsza część filmu pokazuje, jak bardzo obie chcą żyć z obojgiem rodziców i jak wiele są w stanie zrobić, żeby mama i tata znów byli razem. Śmialiśmy się całą rodziną z ich pomysłowości, wrażliwa 10-letnia Gabi martwiła się momentami, czy bliźniaczki nie posuwają się za daleko w swoich żartach, Tadzik dowcipnie komentował i pouczał bohaterki, że “nie mówi się daj, tylko poproszę”. Romantyczne chwile rozwiedzionych rodziców obudziły i we mnie nutę romantyzmu i wzruszenia i zaowocowały czułymi buziaczkami z Tomkiem.

Spędziliśmy z bliźniaczkami naprawdę dobry wieczór całą rodziną. I nawet nikt się z nikim nie pokłócił, o to kto zjadł najmniej a kto najwięcej popcornu!

Polecamy!

2 komentarze do “Nie wierzcie bliźniaczkom (1998) The Parent Trap”

  1. Pamiętam, jaką mi sprawiał radość, gdy oglądałam jako dziecko. Chyba najbardziej zafascynował mnie wtedy pomysł z materacem! Olu, czy będziesz też wstawiała „polecajki lekturowe”? Ostatnio czytałam „Brata” Emilii Kiereś, jest świetny. Kupiłam go siostrzyczce na prezent. Chętnie bym jednak poczytała, o tym, co Ty masz do polecenia dla tych młodszych i nieco starszych. A może chciałabyś się podzielić tym, co sama czytasz?

  2. Justyna, tak, lektury też chcę polecać, jak najbardziej! dzięki za zainteresowanie 🙂 Z dziecięcymi jestem bardziej na bieżąco, a jeśli chodzi o moje własne, to czytam „Idiotę” Dostojewskiego od…… 2 miesięcy!!! :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *